neděle 4. listopadu 2012

DOODLING, ANEB ČMÁRACÍ RELAX


'Doodling' je technika, která se používá nejen ve scrapbookingu, ale i v dalších kreativních oborech. Původně šlo o jakési 'bezduché' kreslení (např. při nudné hodině ve škole, při telefonním rozhovoru), přičemž tyto kresby se nejčastěji skládají z různých tvarů a jejich seskupení. Zde na Wikipedii si můžete přečíst, co to přesně znamená (ale je to v angličtině, čeká Wikipedie tento výraz nezná).


Já jsem se o doodlingu dověděla z reportáží z podzimního scrapbookového setkání v Liberci, kde se tato technika také zkoušela. A musím říct, že mně velmi nadchnula a to zejména pro její jednoduchost, protože k tomu, abyste 'doodlovali', potřebujete jen papír a černý mikrofix (pokud pak chcete i vybarvovat, tak permanentní). Touto technikou se dají vyrábět titulní stránky na bloky, nadpisy na scrapbookové stránky, motivy na přáníčka - zkrátka cokoli vás napadne.

Zde jsou odkazy na reportáže z podzimního Libereckého srazu, kde najdete ukázky doodlingu:
Vonver - http://vonverka.blogspot.cz/2012/10/liberec-c3.html (Vonver ve svém článku o Libereckém kurzíku také zmiňuje odkaz na tyto stránky, kde našla spoustu vzorů a nábodů na doodling - doporučuji se podívat)

Takže určitě tuto techniku vyzkoušejte. Je to zábavné, hravé a úžasně si u toho vyčistíte hlavu :-)

Díky za návštěvu.
Žádné komentáře:

Okomentovat