TRAVELER'S NOTEBOOK - Bořetínský statek 2019

Zdravím všechny! Dnes vám chci ukázat svůj další Traveler's sešítek, který jsem vytvořila pro Studio Forty. Tentokrát jsem do něj zpracovala naší dovolenou v Čechách v létě 2019. Vypravili jsme se ještě s mým bratrem a jeho rodinou a naším taťkou na Bořetínský statek, což byl upravený statek s několika pokoji a apartmány. Strávili jsme týden na venkově a jezdili jsme na kolech, relaxovali a užívali si společných chvil. Na zpracování prvních stránek jsem použila materiál z nového Documenter Kitu 2020 od Studio Forty, který obsahuje vše, co pro svůj TN potřebujete a dále kolekci BOM DIA.

Hello everyone! Today I'd like to share with you a first part from my new Traveler's Notebook that I created for Studio Forty. Last year we went for a cycling trip to South Bohemia together with my brother and his family and our dad. We spent a week in a country house and were cycling, relaxing and enjoying moments together. I used the new Documenter Kit that contains everything you need to track your memories and the new BOM DIA collection.První den naší dovolené, byl cestovní den a tak jsme se zastavili v Táboře. Je tam vyhlášená kavárna a vyrábějí svou vlastní zmrzlinu, která v Evropě získala ocenění jako nejlepší. Takže by to měla být nejlepší zmrzlina u nás ... No byla opravdu skvělá. Marťa si dal borůvkovou, já klasicky vanilkovou a pistáciovou a taťka mango a citrón. Pak jsme jeden od druhého ochutnávali. ... Odpoledne jsme pak konečně dorazili do místa našeho ubytování.

Vždy se snažím do svého cestovního sešítku vměsnat co nejvíce fotek. Proto jsem kartičky z kitu použila buď jako podklad pro fotku nebo z nich odstřihnu jen část a tu použiji pod fotku. Také ráda vystřihuji různé elementy z kartiček a těmi pak stránky zdobím. A jelikož mám opravdu spoustu washi pásek, použila jsem jednou černo-bílou na ozdobení okrajů sešítku, aby tak stránky působili trochu sjednoceně. 

The very first day was the traveling day and on the way to our final destination we went to Tábor - a small town in South Bohemia. There's a famous café shop and they make their own homemade ice cream which gained an European Award ... So it's said to be the best ice cream in the Czech Republic. It was really delicious! And in the afternoon we finaly reached our accomodation.

In my traveler's notebooks I usually use a lot of photos so I love using paper cards as a photo mats or I cut them into smaller pieces and use only that piece or some element that I cut out. And as I have a plenty of washi tapes at home I used black and white washi tape to make the pages look unified.Hned první den naší dovolené jsme podnikli výlet na kole na zámek Červená Lhota, takže jsem jej zdokumentovala také v TN. Co se mi na Documenter Kitu líbilo nejvíc, byla sada razítek, které jsou součástí kitu. Velmi mi to ulehčilo práci s celým deníkem, protože drobná razítka krásně vyplní prázdná místa. Na této stránce jsem z jedné PL kartičky vystřihla nápis "documented" a použila jsem ho přes obě stránky. Další zdobení jsem dělala pomocí enamelek a flitrů.

The next day we went for our first cycling trip to Červená Lhota Castle. What I love the most about the new Documenter Kit are the stamps. They're perfect for making your documenting even easier. At this page I cut out the word "documented" out of one paper card - it looks great. For some additional dimension I used chipboard stickers and sequins.
Ze třetího dne našeho výletování jsem měla hodně fotek, a tak jsem na jednu stranu přidala odklopnou stránku. Zase jsme vyrazili na kola - tentokrát na zříceninu hradu Houstník.

As I had a lot of photos for the third day, I created a flip page in my traveler's notebook. Again we went for a cycling trip to Houstník Castle (well it's more a ruin than a castle). Ze sady razítek, která je v Documenter kitu, jsem si opakovaně natiskla tento rámeček, do kterého jsem pak psala den v týdnu, pod něj narazítkovala datumovkou datum a vedle ještě ikonku počasí. 

I used the stamp set from the Documenter Kit to repeatedly stamp down this frame and I wrote the day of the week in there. And I love the weather icons - one can stamp sun for sunny day or a clouds with rain for a rainy days.Z našich cest si ráda schovávám různé letáčky a brožurky a občas z nich něco použiji - mapku, nadpis apod. Tady jsem vystřihla název hradu a nalepila na stránku. Kromě razítek z kitu jsem použila i další sady razítek od Studio Forty - razítka Everyday Fun a Splash!.

I like to keep a booklets of leaflets from our trips as they can be used in my traveler's notebooks (like here the name of the castle on the pergamen). Apart from the stamp set from the kit I used other stamps from BOM DIA collection - stamp set Everyday Fun and stamp set Splash!. Pojďme se podívat na další stránky ... Stále následuji nastavený formát - na horní a spodní okraj stránky používám černo-bílou washi pásku a tentokrát jsem sáhla také do materiálů z kolekce BOM DIA, která je, oproti Dokumenter Kitu, trochu barevnější. Na první stránce dalšího dne jsem použila pouze jednu fotku, protože takovéhle fotky jsou pro mě cenné. Náš syn miluje zvířata a tak tomuhle kocourovi prostě nedal pokoj. Z razítka "sweet" jsem vytvořila jakýsi cluster a zaplnila tak část stránky.

Let's see how my other pages look like. I follow the whole pattern of this TN - I use washi tape on the top and on the bottom. On the first page of another day I used only one photo, because it's precious to me. Our son loves animals and he just couldn'd let this cat down. I also created a sort of a stamp cluster using the word "sweet".Next page is about animals again. We visited a private ZOOPARK and I was amazed how great it was and how beautiful animals we saw. We donated the ZOO and I bought an extra ticket for my son so he was allowed to feed the big Ara parrots. That was just incredible. And to be honest - at the beginning I was a bit scared (and so was my son), but he enjoyed it a lot.

Besides the two photos I used lots of pictures from the ZOO booklet. I added a PL card and a TN paper as a background and used some stamps.
For my next two pages I used the same background papers as the story takes place at one place. Did you ever realized that kids are a bit afraid of natural ponds and lakes as they are use to swimming in clear swimming pool's water? I did ... and it was fun. Again I added a few stamps and created a sign using one of my die cuts. I actually die cut two layers - one from white textured cardstock and one from one of the TN papers. So it looks like a letters with a bit of a shadow.
I love this page! I took like a hundred of photos of our kids in this field and this is the only photo where every each of them smile and don't have their eyes closed or look somewhere else. So I just had to scrap it separately as one page. I cut two of TN papers into triangle shape and added some stamps and embelishments.Mějte se krásně! Monika

Žádné komentáře

Děkuji za váš komentář a věřím, že se vám moje inspirace líbila.
Monika

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.