HAPPY PLANNER - 17. týden | WEEK 17

Krásný den všem! Mám tu pro vás další nahlédnutí do mého Happy Planneru - tentokrát 17. týden 2020. Tuto dvoustranu jsem vytvořila pro STUDIO FORTY z jejich nádherné kolekce SO ROMANTIC. Do planneru teď nejraději používám papíry určené pro Traveler's Notebooky.

Today I'd like to share with you one of my last Big Planner Pages using the beautiful SO ROMANTIC collection. The most favorite product of mine are Traveler's Notebook papers, because they're just perfect for this big size planners.


V posledních letech jsem dělala (více či méně pravidelně) velká Project Life alba. Ale poličky v pracovně se těmito alby vcelku rychle zaplní, takže jsem hledala něco trochu skladnějšího a také něco, co mohu vzít s sebou na srazy či na setkání s ostatními scrap nadšenkyněmi. Tak jsem si vybrala tento velký Happy Planner. Fakt jsem si ho oblíbila! Do každého týdne se vejde spoustu fotek a zároveň je zde dostatek místa pro text.

In the past few years I used big Project Life albums to keep our daily memories. But after a while I realized, that I need something smaller, something easily portable. And that's why I've chosen Big Happy Planner for 2020. And I fell in love with it! It holds many photos and there's a plenty of space for journaling and embelishing.


Vždy si jako první připravuji fotky (tisknu je doma na tiskárně Epson - 4 fotky na výšku na formát 10 x 15) a rozvrhnu si je na týdenní dvoustranu do příslušných okének. Každý sloupec je 5 cm široký. A zde přicházejí "na scénu" papíry na Traveler's sešítku. Na šířku mají 10 cm, takže je jen stačí nařezat na polovinu a máte připravený "polotovar" pro váš planner. Jen si naměříte, kolik budete potřebovat na délku.

I always prepare my photos first. I print them on my Epson printer (4 photos per 10 x 15 photo paper) and place them in the columns. Each column on the planner page is 5 cm wide. The only thing you need to do is cut the Traveler's Notebook papers in half and you have papers prepared to do the work for you. It's that easy. After that you just measure the lenght you need.


Pokaždé se snažím přijít na nějaký kreativní způsob, jak zaplnit ty prázdná okénka (a to především v týdnech, kdy je málo fotek). Ale při zdobení je třeba mít na paměti, že nelze používat příliš nadité ozdoby. Planner by pak rychle nabyl na objemu a bylo by pak problematické ho zavřít.

I always try to think about some creative ways how to fill in the spaces without photos.  But you have to keep in mind not to use thick embelishments. Otherwise your planner will get fater and fater and in a few months you will not be able to close it properly.


Jedním z mých nejoblíbenějších způsobů, jak ozdobit prázdný "boxík", jsou tzv. fringe proužky. Tzn. taková papírová "ofinka". Na tuto ozdobu potřebujete jen malé odstřižky papírů a nůžky. Vypadá to pak hezky 3D, ale tato ozdoba nepatří k těm naditým, takže tloušťku vašeho planneru nijak neohrozí.

One of my favorite ways how to embelish the blank boxes is cutting fringe on a paper stripes. You can use your scraps to create them and either fill the whole box or just a part of it as I did. And although it looks like 3D effect, this type of embelishment is flat so your planner is save. But don't limit yourself with the boxes. In my future posts I'll show you how to use even bigger photos or papers.


A ještě bych vám ráda ukázala takové moje zlepšovátko. Abych nemusela všechno pracně vyměřovat, uřízla jsem si s pevného mléčného plastu (z nějakých starých plasových desek) šablonu o velikosti jednoho planner boxíku. Podle něj pak rychle zastřihnu fotku nebo papírové odstřižky do požadované velikosti. Lze si takto udělat např. i šablonu kruhu.

Lastly I want to show you how I help myself with cutting the perfect paper/photo size (for example from a small paper leftovers). I cut a stencil out of solid plastic cover measured 5 x 7,8 cm. I use it to cut papers and photos just the right size I need. And you can also make a circle stencil to cut circles that fit into the planner boxes.


Takže to byl další náš týden. Těším se zase příště! | So that was my Big Happy Planner - week 17 2020. Have a nice day!

Žádné komentáře

Děkuji za váš komentář a věřím, že se vám moje inspirace líbila.
Monika

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.